Nilüfer Önder Sanatçı

niluferondersanatci

1985 istanbul doğumluyum. 2007’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2013 yılında ”iş hayatında iletişimin Önemi”adlı proje ödevi ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ”Kariyer Danışmanlığı” bölümünde yüksek lisansını tamamladım. Neslihan ZABCI tarafından Projektif testler derneğinin verdiği Rorschach Çocuk Mürekkep Testi Eğitimini aldım. Davranış Bilimleri Ensititüsü EMDR terapisi eğitimini bitirdim. Özel eğitim alanında zihinsel engelli ve otistik çocuklarla üniversite öğrenimi sırasında başladığı terapi çalışmalarına mezun olduktan sonra ailelere bireysel danışmanlık hizmeti ve konferanslar vererek devam ettim. 2009 yılında adalet bakanlığında, mahkumlara bireysel danışmanlık hizmeti vermiş, mahkumların nasıl rehabilite edilmesi ve nerelerde bulundurulmasına dair programlamaların oluşturulması, personel ve mahkumlar için organizasyonlar ve seminerler hazırlanması görevinde bulundum.

Eğitim alanına daha fazla faaliyet gösterebilmek için bir eğitim firmasında pek çok sosyal sorumluluk projesinde eğitimci olarak katıldım, eğitim içeriklerinin hazırlanmasında katkıda bulundum. 2011 yılında insan kaynakları departmanında kariyer planlama uzmanı olarak çalışmalarına devam ettim. 2012 yılında Dengeli yaşam danışmanlık merkezinde bireysel danışmanlık yapmaya başladım. Oyun Terapisi, Cinsel Terapi ve Çift Terapisi Eğitimlerimi tamamlayarak bu alanlardaki teorik ve pratik bilgimi geliştirdim.

Tüm bu aldığım eğitimlerin sentezini, yaratıcı ve esnek bir şekilde kullanarak kariyer danışmanlığı, depresyon ve duygu durum bozuklukları, sosyal fobi ve panik atak, travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, psikosomatik rahatsızlıklar, cinsel işlev bozuklukları, iş ve sosyal hayatta yaşanan sıkıntılar, okul başarısızlığı ve sınav kaygısı gibi konularda profesyonel destek vermekteyim.

Name:

Nilüfer Önder Sanatçı

Kurul:

Dernek Üyesi, Dernek Yönetimi